Millet İttifakı’ndan atama bekleyen öğretmenlere büyük vaat

Usta gazeteci Uğur Dündar, ‘Haftanın Panoraması’ programında İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i konuk olarak ağırladı.

Atanamayan öğretmenlerle ilgili açıklama yapan Meral Akşener, “100 bin öğretmeni iktidar olur olmaz tayin edeceğimizi ve atanamayan öğretmen meselesini bitireceğimizi söyledik. Cumhurbaşkanı adayımız Kılıçdaroğlu da aynı sözü vermiş durumda” dedi.

İşte o sözler:

400 MİLLETVEKİLİ BEKLENTİSİ

Ayrıca seçimlerde milletvekili beklentisini de açıklayan İYİ Parti lideri, “Oransal olarak bir şey diyemeyeceğim ama 1. turda Cumhurbaşkanlığını alabileceğimize inanıyorum. Hayalim, iddiam 400 elbette ama 360’la 400 vekil alabileceğimize inanıyorum” ifadelerini kullandı.

İşte o sözler:

İNCE’NİN ADAYLIĞI

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’nin Cumhurbaşkanı adayı olması konusunda da değerlendirmelerde bulunan Akşener, “Sayın İnce’nin Cumhurbaşkanı adayı olma hakkı mevcuttur. Eğer Millet İttifakı genişleyecekse bu genişleme içerisinde yer almasını tabi ki isterim ama benim bu konuda diğer arkadaşlar adına bir şey söyleme hakkım yok” dedi.

İşte o sözler:

KILIÇDAROĞLU’NUN HDP İLE GÖRÜŞMESİ

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun HDP ile görüşecek olmasına da değinen Meral Akşener, görüşmeye itiraz etmediklerini dile getirdi.

Akşener, “Kılıçdaroğlu sadece HDP’yi değil bütün siyasi partileri dolaşıyor. Onun için o görüşmelerde Cumhurbaşkanı adayı olarak elbette bir sakınca yok” ifadelerini kullandı.

İşte o sözler:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir