Yeniden Refah Partisi, AK Parti’yi Neden Reddetti?

Cumhur İttifakı’ndan teklif alan Yeniden Refah Partisi, beklentilerin aksine sürpriz şekilde teklifi reddetmiş ve seçimlere kendi isimleriyle gireceklerini açıklamıştı. Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Doğan Aydal, kararının kendileri için de sürpriz olduğunu ve pazar gecesi yapılan gizli bir toplantı sonucundan alındığını söyledi.

Gazeteci Negehan Alçı, HaberTürk’te yer alan köşe yazısında, Yeni Refah Partisi’nin ittifak teklifini nasıl reddettiğini kaleme aldı. Alçı’nın yazısının ilgili kısımları şu şekilde;

“Kararın sebebini öğrenmek için partinin genel başkan yardımcısı Sayın Doğan Aydal’ı aradım.”

“Ne oldu Doğan Bey? Sürecin olumlu gittiği haberleri gelirken iş neden bozuldu? Konu 6284 mü? Siz parti olarak bu konuda bir talepte mi bulundunuz?” diye sordum.

“Hayır Nagehan Hanım konunun 6284 ile hiç ilgisi yok, öncelikle bunu bir netleştirelim” diyerek girdi söze Aydal, sonra da tane tane anlattı:

“Biz aslında anlaşmaya varılacağı kanaatinde idik. Hava o yöndeydi. Fakat dün gece (pazar) bazı bilgiler geldi. Ben de bunun üzerine Sayın Başkan’ı aradım, toplantıda dediler, ulaşamadım. Kiminle toplantıda olduğunu da öğrenemedim ama o toplantıdan sonra iş değişti zannediyorum.”

“Partide kararların istişare ile alınıp alınmadığını sordum.”

“İstişare ile alınıyor Nagehan Hanım nitekim biz Cuma günü bir toplantı yapmıştık, çok pozitif bir havada geçmişti o toplantı, sonuç olumlu olacak gibiydi, cumartesi de il sorumluları ile toplantı vardı, o toplantıdaki hava da benzerdi fakat işte ne olduysa pazar gecesi oldu, Sayın Başkan birileriyle görüştü ve iş bozuldu.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir