‘Bitcoin Alıyorum’ Diyen Kriz Kahini: Savaşta Bunları Biriktirin!

“Zengin Baba Yoksul Baba” kitabının ünlü yazarı Robert Kiyosaki, küresel çalkantıların ortasında Bitcoin (BTC)’yi savunuyor. Ayrıca, bu konuda ona olan güvenini vurguluyor. Kiyosaki, son zamanlarda altın ve gümüş gibi diğer önemli değer varlıklarının yanı sıra Bitcoin’e sürekli yatırım yaptığını ifade ediyor.

Robert Kiyosaki: Altın, gümüş ve Bitcoin biriktirin!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Robert Kiyosaki, sık sık takipçileriyle görüşlerini paylaşıyor. Yakın zamanda yaptığı bir paylaşımda Kiyosaki, güvenilir bir servet deposu olarak Bitcoin (BTC)’ye daha fazla yatırım yapma hevesini ilan ediyor. Kiyosaki’nin varlıkları satın almaya devam etme kararı, mevcut küresel liderlerin daha fazla savaş ve yoksunluğu teşvik ettiğine olan inancından kaynaklanıyor. Ünlü finans yazarı şu yorumunu paylaşıyor:

Daha fazla altın, gümüş ve Bitcoin almaya devam ediyorum. Çünkü liderlerimiz daha fazla savaş ve yoksulluk istiyor. Çok çalışın, akıllıca harcayın. Ayrıca, altın, gümüş ve Bitcoin biriktirin. Liderlerimizin umurunda değilsiniz. Bu yüzden lütfen kendinize ve sevdiğiniz insanlara iyi bakın.

Bu arada, yatırım kararını açıklayan finans uzmanı, izleyicilerine siyasi kararların potansiyel sonuçlarına karşı benzer bir önlem almaları konusunda tavsiyelerde bulunuyor. Özelikle, küresel çalkantıların ortasında Bitcoin, gümüş ve altına yatırım yapmanın önemini vurguluyor. Ayrıca, sıkı çalışmanın ve akıllıca harcamanın önemine dikkat çekiyor. Kiyosaki’ye göre, vurgulanan eylemlerin gerçekleştirilmesi, kendine güvenmenin olmanın bir yolu. Ayrıca, zararlı siyasi kararlara karşı uyanık olmanın bir gereği. Kiyosaki, liderlerin kamu refahına kayıtsız kaldığı görüşünün bir taraftar. Bu yüzden, bireylerin kendilerinin ve sevdiklerinin refahına öncelik vermeleri gerektiğinin altını çiziyor.

Küresel savaş BTC’nin 1 milyon dolara ulaşmasına neden olacak!

Bu arada lider kripto Bitcoin, 37.000 doları aşarak on yedi ayın zirvesine ulaştı. Finans gurusunun tavsiyesinin böyle bir döneme denk gelmesi dikkat çekici. Ancak Kiyosaki, Orta Doğu’da devam eden çatışmaların ortasında BTC’yi değerli bir yatırım olarak gören tek uzman değil.

Kısa bir süre önce BitMEX’in kurucu ortaklarından Arthur Hayes, Hamas-İsrail savaşının etkisini değerlendirdi. Bu doğrultuda Hayes, Bitcoin’in 1 milyon dolarlık bir varlık haline geleceğini söyledi. Hayes’e göre ABD’nin askeri bütçe harcamaları Hamas-İsrail savaşıyla birlikte yoğunlaşacak. Dolayısıyla bu da devlet borçlanmasının artmasına yol açacak. Bu nedenle Hayes, ABD tahvillerinin yatırımcıların gözünde bir sığınak olma özelliğini kaybedeceğini ileri sürüyor. Bitcoin gibi alternatiflere doğru beklenen kaymanın BTC’nin 1 milyon dolara yükselmesine neden olacağına öne sürüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir