Borçlusunu Görünce Seyir Halindeki Otomobilin Üstüne Atladı: Düşmesi İçin Kuru Sıkıyla Ateş Etti

Şişli’de alacak verecek meselesinden dolayı C.B. kendisine borcu olan H.A.’nın seyir halindeki otomobilin üstüne atladı. Sokakta bulunanları korkutan olayın ayrıntıları ?

İstanbul Şişli’de, 30 Kasım günü kalabalığı korkutan bir olay yaşandı. İddaya göre C.B., kendisine borcu olan H.A.’nın otomobilini görünce kargaşa çıktı.

Rumeli Caddesi’nde mağazan çıkan C.B., borcu olan H.A.’nın otomobilini görünce otomobilin peşinden koşmaya başladı. Otomobilin peşinden koşan C.B. trafiğin yoğunlaşması üzerine H.A.’nın kullandığı otomobilin önüne atladı.

H.A., C.B.’yi otomobilin kaputunda 30 metre taşıdı ve onu korkutmak için kurusıkı tabancayla ateş etti. C.B. inmeyince fren yaptı, C.B. sileceğin kırılmasıyla düştü ve kafasını vurarak yaralandı.

İhbar üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri geldi. C.B.’nin ilk ilk müdahalesi olay yerinde yapıldı ve hastaneye kaldırıldı.. H.A. ise olaydan sonra otomobilini park etti ve polisi bekledi. Polisin gelmesiyle kullandığı kuru sıkı tabanca ile gözaltına alındı.

Yere düşen ve yaralanan C.B.’ye yardım etmeye giden esnaf Cihat Kurdoğlu, olayın neden olduğunu bilmediğini fakat alacak verecek meselesi olabilceğini söyledi.

‘Kafasını çarpmış yere, kan akıyordu. Ambulans ve polisler geldi, götürdüler. Neden olduğunu bilmiyorum ama alacak verecek meselesi diye duydum.’

O sırada olay yerinden geçen Okan Kabakçı ise aralarında önceden olan bir problem olduğunu düşündüğünü, C.B.’nin arabadan üzerinden düşmesi için H.A.’nın birçok manevra yaptığını söyledi.

‘Müşterime ürün teslim etmeye gidiyordum, dışarıya çıktım. O sırada bir kişi yolun karşısına geçiyordu. Husumetli de olabilirler, gelen araç durdu ama sonra gaza bastı. Kaputa tutunan adamı götürdü. Sağa sola düşsün diye sürücü manevralar yaptı ama sileceği tuttu, silecek kırıldı. Yere düştü. Aralarında bir husumet olduğunu düşünüyorum. Araç hareket halindeyken bir silah sesi duydum ama pek anlamadım. O ara zaten kargaşadan dolayı dikkat edemedim, çarpan araçta gitti’

Olayın yaşandığı anların görüntüleri ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir