Hırsızları Gördüğü Gibi Paspası Eline Aldı!

Soğanlı Mahallesi’nde bir sokakta dün sabah saat 06.30 sıralarında elektrik malzemeleri satan dükkanda Kemal Çiftcan işleri geç saatte bitince ev gitmedi ve dükkanının arka bölümünde bulunan alanda yattı.

HIRSIZLARLA YÜZ YÜZE GELDİ

Panelvan araç ile sokak arasında dolaşan kapüşonlu ve maskeli 5 hırsız Çiftcan’ın dükkanını gözüne kestirdi. Sokağı gören güvenlik kamerasının yönünü değiştiren hırsızlar levye ile kapıyı açtı. 3 hırsız, içeride bulunan elektrik kablolarını geldikleri araca yüklemeye başladı. Kemal Çiftcan, sesler gelince kontrol etmek için dükkanın ön bölümüne doğru hareket ettiği sırada hırsızlar ile yüz yüze geldi.

PASPAS SOPASI İLE KOVALAMAYA BAŞLADI

Üzerindeki şoku atlatan Çiftcan hırsızları paspas sopası ile kovalamaya başladı. 3 hırsız ellerindeki malzemeleri atıp geldikleri araçla olay yerinden kaçtı. Hırsızlık anları ve iş yeri sahibinin hırsızları paspas sopası ile kovalaması saniye saniye iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı.

PASPAS İLE KOVALAMASA DÜKKAN ELDEN GİDECEKTİ

Kemal Çiftcan, “Gece saatlerinde işim bitince eve gitmek istemedim. Saat 05.30 olunca dükkanın arkasında biraz uyumak istedim. Dalmıştım, sese uyanınca hırsızlar ile yüz yüze geldim. Hırsızları burada sopa ile kovaladım. Beni görünce zaten hepsi kaçtı. Perdenin arkasında yüz yüze geldim. ‘Kaçın kaçın’ diye bağırdı zaten. Elime ne geçtiyse aldım. Arabaya binmesiyle gitmeleri bir oldu. 8 top kablo çalmışlar. Uyanmasaydım belki de dükkanı boşaltabilirlerdi “dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir