İstanbul Kitap Fuarı’nı 409 bin kişi ziyaret etti

Cumhuriyet’in 100’üncü yılında, ‘Yaşasın Cumhuriyet’ temasıyla 28 Ekim-5 Kasım 2023 tarihleri arasında 40’ıncısı düzenlenen TÜYAP İstanbul Kitap Fuarı, 408 bin 652 kitapseveri ağırladı. Fuara 998 yayınevi, marka ve sivil toplum kuruluşu katılırken 2800 yazar da okuruyla buluştu. Fuar, bu yıl 376 kültür etkinliğine sahne oldu.

TÜYAP Fuarcılık Grubu tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği iş birliği ile düzenlenen 40’ıncı İstanbul Kitap Fuarı’nın 5 Kasım Pazar akşamı saat 20.00’da sona erdiğini belirten Tüyap Fuarlar Yapım A.Ş. Genel Müdürü İlhan Ersözlü, “Cumhuriyet’imizin 100. Yılında 40’ıncısını düzenlediğimiz Kitap fuarı bu sene her yönüyle ayrı bir öneme sahip. Fuarımızı bu yıl 408 bin 652 kitapsever ziyaret etti. İmza günleri ve etkinliklerde okurlarıyla buluşan yazarlarımıza, katılımcı yayınevlerine ve sivil toplum kuruluşlarına Fuarlarımıza gösterdikleri yoğun ilgi için teşekkür ediyoruz. Önümüzdeki yıl 41. İstanbul Kitap Fuarı’nda tekrar buluşmayı diliyoruz” dedi.

Kitap fuarı ve Tiktok iş birliği ile gerçekleştirilen, kullanıcıların okudukları kitaplar hakkında çeşitli içerik ve inceleme videoları paylaştığı, tartıştığı ve öneride bulunduğu #BookTok Türkiye topluluğu, 9 gün boyunca TÜYAP İstanbul Kitap Fuarı’nda kitapseverlerle bir araya geldi. (KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir