Kavuncu’dan ittifakı savunan il başkanlarına: Ya istifa edin, ya genel merkez alacak

İYİ Parti Teşkilatlandırma Başkanı Buğra Kavuncu, istifa eden İstanbul ve Ankara il başkanlarıyla ilgili konuştu.

Sözcü’den Saygı Öztürk’e açıklamalarda bulunan Kavuncu, il başkalarına “Ya istifa edin, ya genel merkez alacak” kararını ilettiğini söyledi. Kavuncu, “Kararımız net, yerel seçime tek başımıza gireceğiz. Bazılarının blöf yaptığımız, pazarlık konusu yaptığımız şeklindeki iddialarının da gerçekçi olmadığını bu uygulamalarımız da ortaya koyuyor” dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 81 ilde kendi adaylarıyla seçime gireceklerini açıkladı. Ankara İl Başkanı Faruk Köylüoğlu, partisinin kararını doğru bulmadığını söyleyerek istifa etti. Köylüoğlu, “İşbirliği yapılmamasının AKP’nin işine yarayacağını” vurguladı.

Kavuncu, şunları söyledi:

“İl Başkanımız Faruk Köylüoğlu’nu aradım. Partimizin aldığı kararla alakalı farklı bir düşünceniz varsa bunu da eğer bu şekilde dile getirecekseniz, yani partinin almış olduğu kararı uygulayamayacaksanız o zaman genel başkanımızın da bilgisi dahilinde bu şartlar altında çalışmamızın mümkün olmayacağını söyledim.

Partimizin seçimlere kendi adaylarımızla katılacağımız yönündeki netliğimizi, kararlılığımızı da göstermiş olduk. Partimizin kararı net. Bunu uygulama konusunda da kararlıyız.

Bazılarının blöf yaptığımız, pazarlık konusu yaptığımız şeklindeki iddialarının da gerçekçi olmadığını bu uygulamalarımız da ortaya koyuyor. Genel Başkanımız Meral Akşener’in de açıkladığı gibi kendi adaylarımızla seçime katılacağız. Buna Ankara ve İstanbul da dahil.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir